Menu Region

Świat walczy z przestępcami seksualnymi

Świat walczy z przestępcami seksualnymi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Słapek, Michał Różycki

Prześlij Drukuj
Pedofile są coraz bardziej bezwzględnie traktowani w kolejnych państwach świata.
Rodzicom w Wielkiej Brytanii umożliwiono właśnie zasięganie informacji o osobach dorosłych zadających się z ich dziećmi, a podejrzewanych o przestępstwa seksualne.

Zgodnie z najnowszymi regulacjami rodzice będą mogli teraz zapytać policję, czy osoba, która często spotyka się z ich dzieckiem, była wcześniej skazana za przestępstwa seksualne, w tym za akty pedofilskie. Obowiązujące od początku tego tygodnia prawo zostało nazwane prawem Sary od imienia i nazwiska Sary Payne, 9-letniej dziewczynki zgwałconej i zamordowanej przez pedofila-recydywistę.

- Chcemy dać rodzicom większe możliwości chronienia swoich dzieci - mówi Paul West, szef policji w Warwickshire, gdzie wprowadzono prawo Sary. Przepisy brytyjskie stanowią, że każde zapytanie, złożone przez podejrzliwych rodziców, uruchamia automatycznie śledztwo policji, która oceni, czy dziecku nie grozi realne zagrożenie. Brytyjskie regulacje nie są wyjątkiem. Niemal w całej Europie rządy krajów podejmują próby uporania się z problemem pedofilii. Władze Hiszpanii zamierzają nawet w tym celu przeprowadzić gruntowną reformę kodeksu karnego.

Osoby skazane za pedofilię - według nowego prawa - mają być nie tylko przymusowo kastrowane chemicznie, ale także dozorowane za pomocą elektronicznych bransoletek. Przez 20 lat będą znajdować się pod ścisłym nadzorem policji. Hiszpanie chcą też stworzyć specjalny rejestr pedofilów.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się