Menu Region

Winni katastrofy samolotu CASA wracają do pracy

Winni katastrofy samolotu CASA wracają do pracy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Cieśla

2Komentarze Prześlij Drukuj
Trzech z pięciu żołnierzy wskazanych jako winni katastrofy casy, zdymisjonowanych i przeniesionych do rezerwy, wraca do armii.
Chodzi o byłego dowódcę 13. eskadry z Krakowa ppłka Leszka Leśniaka, kontrolera lotów kpt. Andrzeja Koniarza i dyżurnego z Centrum Operacji Powietrznych ppłka Marka Sołowianiuka.

Siły Powietrzne nie podają, dlaczego zdymisjonowani w kwietniu i przeniesieni do rezerwy kadrowej żołnierze wracają do armii. Nie wiadomo też, do jakich jednostek trafią. Odmówiono nam udzielenia odpowiedzi na pytanie o finał wytoczonych im postępowań dyscyplinarnych. Zostały one objęte tajemnicą.

- Można domniemywać, że nie zostali ukarani. Boli fakt, że najpierw publicznie ich potępiono, a teraz są przywracani do służby - mówi przedstawiciel Sił Powietrznych.

Po szczegóły związane z ich powrotem zostaliśmy odesłani do MON. Ale i tutaj nie można dowiedzieć się niczego konkretnego. - Postępowanie dyscyplinarne leży w kompetencjach Sił Powietrznych - twierdzi Robert Rochowicz, rzecznik MON. - Mogę powiedzieć tylko, że dwaj pozostali żołnierze przejdą na emeryturę. Złożyli takie wnioski, a minister je podpisał.

Milczenie MON jest zastanawiające. To szef resortu Bogdan Klich publicznie poinformował w kwietniu o dymisji całej piątki. Zachowaniem polityka oburzeni byli koledzy zdymisjonowanej piątki.

Sprawę casy nadal wyjaśnia Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Śledczy ustalają, kto odpowiada za styczniową katastrofę pod Mirosławcem.

Zginęło wówczas 20 oficerów, w tym dowódcy baz z północno-zachodniej Polski. Komisja ekspertów badająca przyczyny zdarzenia stwierdziła błędy pilotów oraz obsługi naziemniej lotniska. Do tragedii przyczyniła się także fatalna pogoda.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

łżą znowu!!

+14 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Adi (gość)  •

G...o prawda!! Pismaki próbują znowu robić show kosztem niewinnych ludzi.Proponuje najpierw sprawdzić informacje a nie mieszać ludziom w głowie.

odpowiedzi (0)

skomentuj

guzik prawda

+13 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

k (gość)  •

Mylisz się, autorze. Nie wracają, a przynajmniej jeden z nich na pewno nie. Sprawdz dokładnie

odpowiedzi (0)

skomentuj