Menu Region

Mieszkańcy Kijowa uczcili pamięć Georgija Gongadze

Mieszkańcy Kijowa uczcili pamięć Georgija Gongadze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawie sto osób uczciło wieczorem w Kijowie pamięć Georgija Gongadze. 8 lat temu, dziennikarz zaginął w Kijowie, 2 tygodnie później w podstołecznym lesie odnaleziono jego ciało.
Mieszkańcy Kijowa, wśród nich dziennikarze, postawili w ciszy świeczki na stołecznym placu Niepodległości. Zgromadzeni zwracali uwagę, że dotąd nie wiadomo, kto był zleceniodawcą zabójstwa dziennikarza, ukarani zostali jedynie wykonawcy.

Walentyna Telyczenko, adwokat żony Georgija Gongadze, Myrosławy powiedziała, że prokuratura udaje jedynie, że prowadzi śledztwo w tej sprawie. - Na podstawie swoich wrażeń i posiadanych informacji o tym, kogo przesłuchiwano i jakie działania podejmowano, śmiem powiedzieć, że śledztwo nie jest prowadzone - podkreśliła adwokat.

Georgij Gongadze był założycielem niezależnego portalu internetowego "Ukraińska Prawda", zajmował się, między innymi, korupcją, w którą zamieszani byli miejscowi politycy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się