Menu Region

Berlusconi będzie negocjować ws. przyszłości linii...

Berlusconi będzie negocjować ws. przyszłości linii lotniczych Alitalia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do negocjacji w sprawie przyszłości włoskich linii lotniczych Alitalia włączył się Silvio Berlusconi. Premier Włoch już wcześniej był inicjatorem grupy prywatnych inwestorów, zainteresowanej przejęciem kontroli nad narodowym przewoźnikiem.
Silvio Berlusconi oświadczył, że linii Alitalia nie da się zastąpić innymi. Apel premiera skierowany jest do związków zawodowych. Nie chcą bowiem zaakceptować warunków przyszłych właścicieli, którzy zapowiadają zwolnienie ponad trzech tysięcy osób oraz obniżenie zarobków tym, którzy pozostaną.

Włoski rząd obiecał, że zajmie się zwolnionymi, gwarantując przez maksimum osiem lat 80 procent dotychczasowych zarobków. Silvio Berlusconi przestrzegł jednak, że gdyby rozmowy się nie powiodły, rząd nie mógłby zagwarantować tego samego dwudziestu tysiącom osób. Włoski premier oświadczył, że alternatywą dla oferty grupy, która powstała z jego inicjatywy, jest bankructwo linii lotniczych. Przyszłość Alitalii ma się rozstrzygnąć w czwartek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się