Menu Region

Nawet 3 lata więzienia dla matki próbującej sprzedać własne...

Nawet 3 lata więzienia dla matki próbującej sprzedać własne dziecko

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
34-letniej matce za sprzedaż swojego nowo narodzonego dziecka grożą co najmniej 3 lata więzienia. Mieszkance podmogileńskiej wsi postawiono też zarzut poświadczenia nieprawdy w aktach stanu cywilnego, zastosowano wobec niej dozór policyjny.
Policjanci w powiecie mogileńskim udaremnili sprzedaż noworodka. Kilkudniowy chłopiec najprawdopodobniej miał zostać wywieziony do Anglii. Nowi rodzice matce biologicznej zapłacili dwa tysiące złotych za urodzenie i oddanie dziecka.

Handel ludźmi jest przestępstwem. Za jego popełnienie grozi od 3 lat pozbawienia wolności. Za nielegalną adopcję zorganizowaną w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara do 5 lat więzienia. Prokurator w Mogilnie przesłuchał dziś matkę dziecka i zastosował wobec niej policyjny dozór. Małżeństwo, które dziecko kupiło przesłuchane zostanie jutro. Wówczas też prokurator zdecyduje czy wystąpić do sądu z wnioskiem o areszt tymczasowy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się