Menu Region

Satelity wytropią piratów na drodze

Satelity wytropią piratów na drodze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
1Komentarz Prześlij Drukuj
Brytyjski rząd testuje nową walkę z piratami drogowymi za pomocą... satelitów.
W samochodach ochotników w Leeds zamontowano specjalne czujniki połączone z satelitami. Kiedy system wykryje, że samochód przekracza dozwoloną prędkość, ma trzy możliwości.

Albo upomni kierowcę sygnałem dźwiękowym, albo zacznie automatycznie zwalniać. W trzeciej, najostrzejszej wersji system przejmie zupełną kontrolę nad samochodem do momentu dostosowania prędkości.

Największą trudnością związaną z projektem zaaprobowanym przez Departament Transportu będzie stworzenie dokładnej cyfrowej mapy kraju z oznaczonymi ograniczeniami prędkości.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

ubezpieczalnie pierwsze powinny się tym zainteresować, a że tego nie robią świadczy, że dobrze im w

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lulek (gość)  •

Urządzenia do monitorowania jazdy na podobieństwo czarnej skrzynki lotniczej istnieją od kilkunastu lat, nie muszą nawet być podłączane do satelity - w przypadku kolizji odczyt wskazuje pozycję, kierunek i prędkość pojazdu - wystarczy odczyt i mamy winnego. Ale nie u nas, u nas winą jest nieśmiertelne niezachowanie odpowiedniej prędkości do warunków jazdy, taki lapis philosophorum niebieskich wieśmaków.

odpowiedzi (0)

skomentuj