Menu Region

Matka próbowała sprzedać własne dziecko za 2 tys. zł

Matka próbowała sprzedać własne dziecko za 2 tys. zł

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Policjanci w powiecie mogileńskim udaremnili sprzedaż noworodka. Dziecko najprawdopodobniej miało zostać wywiezione do Anglii.
Sprawa miała swój początek w czerwcu. Pewne małżeństwo i matka dziecka zawarli umowę. Warunkiem oddania noworodka była zapłata 2000 złotych. Po narodzinach maluch został przekazany nowym rodzicom, którzy prawdopodobnie zamierzali wyjechać z nim do Anglii, gdzie mieszkają na stałe. O sprawie powiadomiono straż graniczną.

Najpierw w miejscu zamieszkania zatrzymano biologiczną matkę chłopca, która opisała okoliczności sprawy. Następnie funkcjonariusze zatrzymali małżeństwo. Oboje trafili do policyjnego aresztu. Chłopiec trafił pod opiekę lekarzy. Biologiczna matka dziecka po przesłuchaniu została zwolniona.

Handel ludźmi jest zbrodnią, za popełnienie której grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo związane z nielegalną adopcją zorganizowaną w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara do 5 lat więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się