Ziobro zapowiada projekt zaostrzenia kar dla pedofilów

  Ziobro zapowiada projekt zaostrzenia kar dla pedofilów

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość złoży w Sejmie projekt zmian w kodeksie karnym, zaostrzających kary dla pedofilów. Ziobro przypomniał, że jego klub już w 2005 roku wystąpił z takimi propozycjami, jednak Platforma Obywatelska głosowała za ich odrzuceniem.
  Chodzi, między innymi, o pozostawianie w aktach pedofilów informacji o popełnionych przez nich czynach, a także dożywotni zakaz kontaktu z dziećmi dla "pedofilów recydywistów".

  Zdaniem Zbigniewa Ziobry złożenie przez PiS projektu ma być, jak się wyraził, "testem na szczerość intencji Donalda Tuska", który w ostatnim czasie zaostrzył swoje stanowisko w sprawie walki z pedofilami. Rząd proponuje między innymi przymusową kastrację chemiczną skazanych za takie przestępstwa.

  Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów, minister zdrowia Ewa Kopacz i minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski poinformowali, że prace nad projektem ustawy dotyczącej przymusowej kastracji farmakologicznej pedofilów są na ukończeniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  równość wobec prawa

  kiedy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Kiedy z nimi zrobią porządek?

  Inaczej jest w kulturze Romów. - Dzieci w tym środowisku wychowywane są w inny sposób, także jeśli chodzi o seks. 12-latek nie jest uważany w romskiej kulturze za...rozwiń całość

  Kiedy z nimi zrobią porządek?

  Inaczej jest w kulturze Romów. - Dzieci w tym środowisku wychowywane są w inny sposób, także jeśli chodzi o seks. 12-latek nie jest uważany w romskiej kulturze za dziecko. Trzeba pamiętać, że przecież u nich 13-letnie dziewczynki są poślubione dorosłym mężczyznom. I pojawia się pytanie - czy próbować zmieniać ich świat czy zostawić, jakim jest? - zastanawia się Łukasz Ługowski, pedagog i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" w Warszawie.

  Prokuratura oskarżyła 21-letniego Roma z Opolszczyzny o współżycie seksualne z nieletnią. Tyle że dla społeczności romskiej ci młodzi są mężem i żoną, bo wzięli ślub zgodnie z obyczajem. - Trzeba by nas wszystkich zamknąć do więzienia - kwituje szef polskich Romów
  Podczas przesłuchania Marek K. przyznał się do współżycia z Agnieszką. Tłumaczył, że w romskiej tradycji to normalne, że mężczyźni żenią się z dziewczynami nawet 12- czy 13-letnimi.
  Władysław Kwiatkowski, szef Stowarzyszenia Romów Polskich z Gliwic, uważa, że władze nie powinny się w te sprawy mieszać. - Bo to typowo romska sprawa i władze powinny nam dać spokój. Ja miałem 14 lat, kiedy zostałem ojcem - podkreśla.
  ...rozmowa o sprawach intymnych dla Romów już jest czymś bardzo niestosownym, to są rzeczy tabu, o tym nie powinno się wspominać.
  zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo