Menu Region

Włochy zlikwidowały własny urząd antykorupcyjny

Włochy zlikwidowały własny urząd antykorupcyjny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Włochy zlikwidowały tamtejszy urząd antykorupcyjny po czterech latach działalności. Jego kompetencje przejąć ma resort administracji publicznej. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.
W książkach telefonicznych i w internecie wciąż figuruje bezpłatny numer dotychczasowego wysokiego komisarza do spraw walki z korupcją. Dzwoniący słyszą jednak, że takiego numeru nie ma. Powód jest prosty: po likwidacji urzędu przez rząd Silvio Berlusconiego, natychmiast wyłączono telefony. Nowych nie założono, bo nie ma gdzie. Nową siedzibą najprawdopodobniej będzie gmach Ministerstwa Administracji Publicznej.

Zdaniem komentatorów, mimo skromnych środków i jeszcze skromniejszych możliwości, włoski urząd antykorupcyjny był dowodem na to, że władzom zależy na walce z tym zjawiskiem. Teraz zabrakło takich dowodów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się