Menu Region

Poważny spadek wartości akcji na moskiewskiej giełdzie

Poważny spadek wartości akcji na moskiewskiej giełdzie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Panika na moskiewskiej giełdzie. Do godziny 16.20 czasu lokalnego, indeks giełdowy MMWB spadł o ponad 15 procent. Po tym na godzinę wstrzymano obrót akcjami wszystkich spółek.
Wcześniej, do środy wstrzymano obrót akcjami dwóch czołowych rosyjskich banków - Sbierbanku i WTB - z powodu spadku wartości ich akcji o odpowiednio 20 i 30 procent. Również wstrzymano czasowo obrót akcjami między innymi spółki naftowej Tatnieft i lokalnego operatora telefonicznego Wołgatelecom, których ceny akcji spadły o 15 procent.

Rosyjski rynek nerwowo zareagował na złe wiadomości ze światowych parkietów, gdzie również spadły indeksy giełdowe. Rosyjscy analitycy uważają, że rosyjskiej giełdzie potrzebne są nadzwyczajne działania. Na giełdach światowych spadki indeksu giełdowego są bowiem kilkuprocentowe, a w Rosji już 15 procentowy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się