Menu Region

8-latek dostał medal za uratowanie domu przed pożarem

8-latek dostał medal za uratowanie domu przed pożarem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
8-letni Damian uratował dom przed pożarem, dziś odebrał medal i nagrody za bohaterstwo.
Do pożaru doszło dwa tygodnie temu we wsi Igryły koło Sokółki w woj. podlaskim. Przebywający sam w domu 8-letni chłopiec zawiadomił strażaków o tym, że pali się garaż na posesji jego rodziny. Strażacy chwalą 8-latka za opanowanie i umiejętność zachowania się w sytuacji zagrożenia. Dziś na specjalnym apelu w Szkole Podstawowej w Geniuszach, w której uczy się Damian, wręczono mu brązowy medal pożarnictwa.

Dzięki przytomnej reakcji 8-latka strażacy byli na miejscu po ośmiu minutach. Niestety płonął już kompleks budynków gospodarczych. Spaliły się m.in. płody rolne z tegorocznych zbiorów, straty wstępnie oszacowano na 100 tysięcy złotych. Przed pożarem udało się uchronić drewniany dom oraz pozostałe budynki gospodarcze znajdujące się w odległości 10 metrów od pożaru.

Rodzina, która straciła wszystkie tegoroczne zbiory potrzebuje pomocy przy odbudowie gospodarstwa i utrzymaniu zwierząt.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się