Menu Region

Jaki wybrać kolor domu

Jaki wybrać kolor domu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

ws

3Komentarze Prześlij Drukuj
Kolor elewacji powinien pasować do dachówki (lub innego pokrycia), stolarki okiennej i drzwiowej oraz innych elementów fasady.
Dobrze też, gdy będzie harmonijnie komponował się z otoczeniem.

Pastelowo

Kolor może posłużyć do podkreślenia bryły całego budynku lub poszczególnych jego elementów. Barwy jasne rozjaśniają i rozweselają, dlatego tak często je wybieramy.

Unikamy szarości, która pozbawia dom wyrazu. Kolor żółty - naturalny i ciepły - rozświetla elewację. Często wybierana jest też biel, głównie dlatego, że łatwo się ją zestawia z innymi barwami. Ponadto, wbrew pozorom, ma wiele odcieni i kojarzy się z czystością oraz spokojem.

Jasne odcienie błękitu wywołują efekt przestrzenności i lekkości, a beżu - powściągliwości i delikatności. Jeśli chcemy uzyskać jasną elewację, należy zastosować farby elewacyjne lub tynki mineralne, które produkowane są tylko w barwach pastelowych.

W mocnych barwach

Barwy nasycone, żywe podkreślają kształt domu, ale sprawdzają się szczególnie wtedy, gdy bryła domu jest prosta, bez wielu detali architektonicznych.

Dom w kolorze ostrej czerwieni kojarzy się z elegancją i zamożnością oraz na pewno z odwagą jego właścicieli. Świetnie komponuje się z otaczająca zielenią. Coraz modniejsze stają się elewacje właśnie w kolorach zieleni. Wybierając ten kolor, "chowamy" nasz dom w otoczeniu.

Zastosowanie ciemnej kolorystyki elewacji, zwłaszcza na ścianach o dużej powierzchni, ma jednak zasadniczą wadę. Ciemne ściany absorbują dużą ilość energii słonecznej, co powoduje nadmierne nagrzewanie się ich latem i większe wychłodzenie zimą.

W efekcie w warstwie tynku pojawiają się dodatkowe naprężenia termiczne, przez co rośnie ryzyko uszkodzenia elewacji. Dlatego najlepszym wyjściem jest zastosowanie ciemnych barw tylko do wyeksponowania elementów architektonicznych - portali, gzymsów, balkonów oraz elementów rzeźbiarskich elewacji.Ciemne i intensywne kolory mają tynki akrylowe, silikatowe i silikonowe oraz wiele farb elewacyjnych.

1 »
3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

decomania

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

dominika_kkl (gość)  •

Do nich na pewno zalicza sie też ta stronka na której znajdziecie to co niezbędne w naszych domach na ścianie i nie tylko ;)
http://www.decomania.pl/

odpowiedzi (0)

skomentuj

elewacja

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

fr (gość)  •

A ja polecam wcześniej konsultację z kimś kto się znam, kto dobierze nam wszystko ze smakiem. My skorystaliśmy z blackcatstudio, i niby prosta rzecz a jednak dom wygląda o wiele wiele lepiej...

odpowiedzi (0)

skomentuj

decomania

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

jowita (gość)  •

Ja na pewno polecałabym taką stronkę http://inspiracje.decomania.pl/
W sumie najlepsze i najfajniejsze rzeczy znajdzieice własnie tutaj.

odpowiedzi (0)

skomentuj