Menu Region

400 szkół wyższych i tylko jedno kliknięcie

400 szkół wyższych i tylko jedno kliknięcie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Amelia Panuszko

Prześlij Drukuj
10 tys. propozycji kierunków studiów różnego typu na 400 uczelniach z całej Polski, a wszystko na jednym portalu.
Wystarczy wpisać adres internetowy www. salonmaturzystow.pl i wszystko jest w zasięgu ręki. Salon to największa baza danych z uczelniami i kierunkami studiów, informacjami o możliwościach zatrudnienia po ukończeniu szkoły wyższej. Ale nie tylko. Uczniowie znajdą tu także wszystko o egzaminie dojrzałości. Strona została uruchomiona przez portal Perspektywy.pl.

- Nigdy jeszcze wyszukiwanie informacji dotyczących studiów i dalszej drogi edukacyjnej nie było tak łatwe, szybkie i przyjemne - zachwala Przemysław Siwiński, twórca witryny Perspektywy.pl.
Salon maturzysty to bez wątpienia największa w Polsce edukacyjna baza danych. Zawiera ona aż 10 tys. propozycji studiów licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych.

Swoje oferty umieściły na stronach salonu niemal wszystkie polskie szkoły wyższych, w tym publiczne uczelnie akademickie. Wystarczy jedno kliknięcie, by obejrzeć prezentacje 300 kierunków i zawodów.
Strona WWW to także rozbudowany system poradniczy dla przyszłych żaków. Poprzez zakładkę "Wirtualna sala" mogą dotrzeć do informacji o egzaminach maturalnych, dowiedzieć się, w jaki sposób się do nich przygotować, jaką strategię przyjąć na prezentacji z polskiego czy jak wykorzystać swoje atuty podczas rozwiązywania testów. Porady zostały opracowane przez nauczycieli, egzaminatorów i psychologów.

Strona www.salonmaturzystow.pl została oficjalnie otwarta w ubiegłym tygodniu podczas targów uczelni w Toruniu. Imprezę wysoko oceniła Katarzyna Hall, minister edukacji narodowej. Jej zdaniem targi pozwoliły uczniom więcej zrozumieć, rozpoznać szanse i zastanowić się w tym kontekście nad własnym potencjałem.

Podobne spotkania uczniów ze studentami i przedstawicielami uczelni wyższych odbywać się będą do końca września m.in. w Warszawie, Białymstoku, Poznaniu, Olsztynie, Gliwicach, Katowicach, Gdańsku i Lublinie.

A czasu jest coraz mniej. Bo zgodnie z prawem oświatowym do końca września tego roku przyszłoroczni maturzyści muszą wstępnie zadeklarować, jakie przedmioty i na jakim poziomie będą zdawać na egzaminie dojrzałości 2009.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się