Menu Region

Jarosław Kaczyński przeciw wprowadzeniu euro w 2011 roku

Jarosław Kaczyński przeciw wprowadzeniu euro w 2011 roku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński sprzeciwia się wejściu Polski do strefy euro w 2011 roku. Były premier powiedział w Rzeszowie, że termin ten jest ryzykowny i niebezpieczny dla polskiej gospodarki.
Kaczyński dodał, że Polska powinna przyjąć wspólną walutę za 15, 20 lat. Zaznaczył, że wprowadzenie euro wiąże się z podwyżkami cen co, jak podkreślił, miało miejsce we wszystkich krajach przyjmujących europejską walutę.

Były premier powiedział też, że szybkie zastąpienie złotówki europejską walutą może być w interesie międzynarodowych spekulantów finansowych, których,jak się wyraził, określa się elegancko "rynkami finansowymi".

Jarosław Kaczyński przebywa w Rzeszowie na zaproszenie miejscowych działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Jest to część cyklu spotkań byłego premiera z wyborcami w całym kraju.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się