Menu Region

Karski: Konflikt Kłopotka i Pitery nie zagrozi koalicji

Karski: Konflikt Kłopotka i Pitery nie zagrozi koalicji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Poseł Karol Karski z PiS uważa, że konflikt Eugeniusza Kłopotka i minister Julii Pitery nie będzie miał wpływu na trwałość koalicji. Karol Karski podkreślił, że Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe nie będą ryzykowały rozpadu koalicji, a co za tym idzie, możliwej utraty władzy.
Z kolei przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski nie wyklucza rozpadu koalicji z powodu konfliktu Kłopotek-Pitera. Jednocześnie nazwał całą sytuację "żenującym skandalem". Jak dodał, Pitera nie ma na swoim koncie żadnych sukcesów, dlatego na gwałt ich szuka. Uderza również w swojego koalicjanta, co rodzi duże napięcia - uważa Napieralski.

Julia Pitera, odpowiedzialna w rządzie za walkę z korupcją, twierdzi, że Eugeniusz Kłopotek działał w interesie biznesmena, chcącego zbudować stację benzynową. Poseł przyznał, że wspierał działania właściciela jednej ze stacji benzynowych w podbydgoskiej Zielonce, który starał się o zezwolenie na budowę dojazdu do planowanej trasy ekspresowej S-5. Udowadniał jednak, że jego działanie było elementem interwencji poselskiej. Poseł PSL zażądał od minister Pitery publicznych przeprosin.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się