Menu Region

Akcja wszczepiania chipów czworonogom w Warszawie

Akcja wszczepiania chipów czworonogom w Warszawie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Warszawie po raz kolejny rusza akcja elektronicznego czipowania psów. W blisko stu lecznicach w mieście mieszkańcy stolicy mogą za darmo oznakować swojego czworonoga. Czip, jak zapewniają organizatorzy akcji, jest wielkości ziarenka ryżu, nie powoduje reakcji alergicznych, w żaden sposób nie przeszkadza zwierzęciu, a jak się ono zgubi łatwo można znaleźć właściciela czworonoga.
Zwolenniczką wszczepiania czipów jest dyrektor schroniska dla zwierząt na Paluchu Wanda Dejnarowicz. Przypomina jednak, że wraz z oznakowaniem psa, trzeba pamiętać o wpisaniu do bazy danych informacji o właścicielu. Dzięki temu można przeciwdziałać bezdomności zwierząt.

Emilia Szwonder z Biura Ochrony Środowiska poinformowała, że miasto na akcję znakowania psów przeznaczyło w tym roku 900 tysięcy złotych, co pozwoli na wszczepienie czipów około 20 tysiącom zwierząt. Akcja znakowania psów potrwa do 12 grudnia.


Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się