Debiutant Quaresma już strzela gole dla Interu

Paweł Drażba

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniósł w sobotę Inter José Mourinho.
Mediolańczycy pokonali na własnym stadionie 2:1 Catanię. Premierowego gola w nowych barwach zdobył debiutujący w Serie A Portugalczyk Ricardo Quaresma. - Gdy czerwoną kartkę jeszcze w pierwszej połowie dostał Muntari, powiedziałem moim piłkarzom, że bez względu na wszystko muszą wygrać to spotkanie. Udało się i jestem zadowolony.

W dodatku oszczędziłem dzisiaj kilku piłkarzy przed wtorkowym meczem z Panathinaikosem w Lidze Mistrzów - mówił po spotkaniu Mourinho. Mimo że jego podopieczni mieli przewagę od początku spotkania, gola jako pierwsi zdobyli goście. W 42. min bramkę głową po rzucie rożnym zdobył Plasmati.

Na odpowiedź Interu nie trzeba było dłużej czekać. 60 sekund później fantastycznym strzałem z dystansu popisał się Quaresma, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. - Ricardo zagrał dobry mecz. Jest z nami od dwóch tygodni, a już rozumie styl gry drużyny - komplementował podopiecznego Portugalczyk.

Zwycięską bramkę dla Interu zdobyli chwilę po przerwie... obrońcy Catanii. Jeden z nich tak niefortunnie kopnął piłkę, że ta odbiła się od głowy Christiana Terlizziego i lekko ocierając się jeszcze o słupek, wpadła do bramki.

- No cóż, szczęście sprzyja lepszym - skwitował w swoim stylu Mourinho.
W zgoła innych nastrojach jest rywal Interu zza miedzy Milan. Podopieczni Carlo Ancelottiego przed tygodniem przegrali na własnym stadionie 1:2 z beniaminkiem z Bologny. Wczoraj z kolei nie dali rady przeciętnej Genoi (0:2). Czerwono-Czarni są w beznadziejnej formie. W niedzielę Ronaldinho i Kaka tylko przeszkadzali sobie na boisku, Pirlo zapomniał, jak się wykonuje rzuty wolne, a Szewczenko? Był na boisku.