Menu Region

Raul Lozano: Byc może trzaba zmienić trenera

Raul Lozano: Byc może trzaba zmienić trenera

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Hochstim

Prześlij Drukuj
Rozmowa z Raulem Lozano, selekcjonerem reprezentacji Polski siatkarzy.
Po tym, jak okazało się, że o awans do mistrzostw Europy Polacy będą grać ze słabą Belgią, nikt się nie spodziewał, że cel wicemistrzowie świata wywalczą dzięki małym punktom.

Dzisiaj walczyliśmy nie tylko z rywalem, ale także z proble- mami zdrowotnymi. To, że do- prowadziliśmy do awansu, bę- dzie bardzo ważne w przyszło- ści. Bardzo ciężko jest się skoncentrować po igrzyskach. To nie jest dobrze, że tak szybko po olimpiadzie trzeba grać takie mecze.

Dlaczego tak późno zaczął Pan robić zmiany?

Ponieważ mieliśmy problemy fizyczne. Zresztą, pyta się mnie o to, dlaczego tak późno zrobiłem zmiany, a przed chwilą usłyszałem pytanie, dlaczego robiłem tak dużo zmian. Zależy, jak się na to chce spojrzeć.

Czy to był Pana ostatni mecz w roli trenera reprezentacji Polski?


Najpierw federacja musi się zastanowić, czy chce zmienić trenera. A ja muszę się zastanowić, czy chcę odejść, zostawiając dobry obraz, czy nadal pracować.

Prezes PZPS Mirosław Przedpełski zapowiedział, że we wtorek ma dojść do rozmów w tej sprawie.

Oczywiście spotkamy się i będziemy rozmawiać. W ciągu tygodnia podejmiemy decyzję i ją zakomunikujemy.

Chciałby Pan dalej pracować w Polsce?

Ta drużyna ma margines do polepszenia swojej gry. Można z nią odnosić sukcesy, ale to zależy od tego, kto i jak będzie prowadził reprezentację. Chciałem zaznaczyć, że nie mam problemów z grupą, a zawodnicy nie mają problemów ze mną.

W najbliższych dwóch latach trzeba odnowić tę drużynę i być może z tego względu trzeba także zmienić trenera. Prezesi powinni ocenić moją pracę albo bardzo dobrze, albo bardzo źle. Moim zdaniem we wszystkich najważniejszych imprezach w ostatnich czterech latach zagraliśmy bardzo dobrze.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się