Menu Region

Walka o ocalenie włoskich linii lotniczych Alitalia

Walka o ocalenie włoskich linii lotniczych Alitalia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Walka o ocalenie włoskich linii lotniczych Alitalia przyniosła pierwsze rezultaty. Związkowcy zawarli z nowym nabywcą linii ramowe porozumienie. Dokument dotyczy najbliższej przyszłości przedsiębiorstwa oraz losu pracowników, którym groziły masowe zwolnienia.
Przyszli właściciele Alitalii zobowiązali się zmniejszyć o tysiąc osób kandydatów do zwolnienia. Warunki pracy pozostałych omówione zostaną podczas rozmów, które mają potrwać do końca tego miesiąca.

Ponadto, grupa osiemnastu włoskich inwestorów, którzy na apel premiera Silvio Berlusconiego zgodzili się powołać do życia "nową Alitalię", zobowiązała się zachować swoje udziały przez pięć lat. Tyle czasu, ich zdaniem, będzie wymagać postawienie na nogi znajdującego się dziś na krawędzi bankructwa przedsiębiorstwa.

Przed zawarciem porozumienia zanosiło się na to, że Alitalia od dziś zacznie odwoływać kolejne połączenia, co miało być konsekwencją braku środków na zakup paliwa. W tej sytuacji na przymusowy bezterminowy urlop musiałyby iść całe załogi, a samoloty włoskiego narodowego przewoźnika przestałyby latać.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się