Menu Region

Prawomocny wyrok w sprawie generała Antoniego Kowalczyka

Prawomocny wyrok w sprawie generała Antoniego Kowalczyka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd Okręgowy w Kielcach ogłosi dziś prawomocny wyrok w sprawie generała Antoniego Kowalczyka. Były Komendant Główny Policji odwołał się od orzeczenia Sądu Rejonowego w Kielcach z grudnia ubiegłego roku, zgodnie z którym został skazany na rok i dwa miesiące więzienia.
Antoniego Kowalczyka skazano, za to, że nie zawiadomił organów ścigania o przecieku informacji na temat tajnej akcji w Starachowicach oraz za składanie fałszywych zeznań w śledztwie dotyczącym tej sprawy. Oskarżony i jego obrońcy domagają się uniewinnienia. Prokuratura chce z kolei, aby Sąd Okręgowy utrzymałwyrok Sądu Rejonowego.

Sprawa Antoniego Kowalczyka toczyła się w pierwszej instancji już dwukrotnie. W pierwszym procesie , który zakończył się w SądzieRejonowym w Kielcach w marcu 2006 roku Antoniego Kowalczyka uniewinniono . O tym, że sprawę należy rozpatrzyć ponownie zdecydował Sąd Najwyższy. Drugi proces zakończył się skazaniem generała na bezwzględną karę więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się