Menu Region

Rosyjska obłuda

Rosyjska obłuda

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Pompowski, zastępca szefa działu opinie

Prześlij Drukuj
Pogardliwe i obraźliwe słowa ambasadora Rosji, ujawnione przez prywatną telewizję, są bardzo ważną informacją dla Polaków.
Nie wolno słuchać ekspertów ani polityków, którzy przekonują nas, że Rosja jest już innym krajem niż był Związek Sowiecki. Nie piszę o ludziach, myślę o władzach.

Kiedy w 1939 r. Rosjanie napadli na Polskę i wkroczyli do Lwowa, wbrew rozpowszechnianym mitom, nie tylko ich sprzęt był w opłakanym stanie, lecz także wszystko, co mieli na sobie. Wielu bojców, jak Polacy ich wtedy nazywali, kroczyło bez butów, z nogami owiniętymi szmatami.

Jednak zapytani o cokolwiek, mówili jak automaty, że "Sowiety to raj" lub "u nas tego mnogo". I z pogardą mówili o Polsce, którą widzieli dopiero parę godzin.

O pogardzie wobec Polaków panującej w komunistycznej kuźni kadr i przygotowalni KGB, dla niepoznaki nazywanej szkołą stosunków międzynarodowych, którą kończył Kaszlew, pisze były rosyjski dyplomata z ONZ Arkady Szewczenko. Opowiada też, że gdy Chruszczow (bał się panicznie latać) płynął z wizytą do Ameryki, wypijał hektolitry wódki i kpił z wszystkich zniewolonych przez siebie narodów.

Wyżywał się głównie na Polakach, którym nie mógł zapomnieć wojny 1920 r., bo wtedy Kreml musiał przestać marzyć o szybkim zawładnięciu Europą. Szewczenko dodawał w wywiadach, że pogarda do Polaków to był jeden z podstawowych warunków pomyślnej kariery w strukturach państwa.

Przykład Kaszlewa to potwierdza. Za zalaną, czerwoną, tłustą, odrażającą facjatą sowieckiego/rosyjskiego urzędnika kryła się hipokryzja i fałsz w najgorszym gatunku. Warto, żeby pamiętali o tym politycy, którzy aż się rwą, by w Moskwie znów bić pokłony. Tam nic się nie zmieniło i nieprędko zmieni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się