Menu Region

Leśnik z PiS podejrzany o malwersacje finansowe

Leśnik z PiS podejrzany o malwersacje finansowe

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agata Kondzińska, Katarzyna Borowska

Prześlij Drukuj
Czy Piotr Cybulski, obecny poseł PiS, startując w 2005 r. w wyborach do Sejmu z list PO, robił sobie kampanię za pieniądze nadleśnictwa, którym zarządzał?
Mają to sprawdzić prokuratorzy. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych złożyła w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Piotr Cybulski zanim został posłem PO, był nadleśniczym w Lubinie. - Gdy w 2005 r. dostał się do Sejmu, na jaw zaczęły wychodzić różne rzeczy - opowiada Sławomir Jaworski, który w nadleśnictwie zastąpił Cybulskiego. - Okazało się, że nierozliczone są delegacje zagraniczne, podróże służbowe, a w kasie są dodatkowe pieniądze nie wiadomo skąd - wylicza.

Dyrekcja regionalna zdecydowała się na kontrolę nadleśnictwa, która zakończyła się w maju ub.r. Z raportu pokontrolnego wynika, że nie rozliczono prawie 40 tys. kilometrów podróży samochodami służbowymi, z czego ponad sześć tysięcy w okresie od początku lipca do końca października w 2005 r., gdy trwała kampania wyborcza do parlamentu.

W piśmie skierowanym do prokuratury jest sugestia, że wykorzystywanie samochodu mogło mieć związek z kampanią Piotra Cybulskiego, który starał się o mandat posła.

Jeśli prokuratura zajmie się sprawą, obecny poseł PiS będzie musiał też wytłumaczyć się z 2 tys. zł zaliczki na służbowy wyjazd na Węgry. Pieniędzy nie rozliczono, a dokument, na podstawie którego zaliczkę wypłacono, zaginął.

Cybulski nie chce komentować tych zarzutów. - Nie będę o tym rozmawiał, dopóki nie usłyszę zarzutów od prokuratora - mówi.

Ale to nie pierwsza wojna posła z jego byłym nadleśnictwem. Od trzech lat Cybulski nie chce się wyprowadzić ze służbowego mieszkania. Mimo że - jak podaje w majątkowym oświadczeniu poselskim - ma dom o powierzchni 180 mkw.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się