Menu Region

Znów zatrzymanie polskich dziennikarzy przez Rosjan w Gruzji

Znów zatrzymanie polskich dziennikarzy przez Rosjan w Gruzji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dwaj polscy dziennikarze zostali dziś zatrzymani w miejscowości Ahalgori w Południowej Osetii. Wśród nich był wysłannik Polskiego Radia Lublin do Gruzji Paweł Bobołowicz.
Dziennikarze przejechali przez kilka rosyjskich granicznych posterunków. Zatrzymano ich na posterunku osetyńskim. Żołnierze mieli zastrzeżenia do posiadanej przez Polaków mapy oraz do zdjęć, które zrobili wcześniej na posterunkach wojskowych. Posterunek wezwał funkcjonariuszy Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Po ponad 3 godzinach dziennikarze zostali wypuszczeni. Zdjęcia, które zrobili reporterzy, żołnierze wykasowali z pamięci aparatów.

Jak powiedział Bobołowicz w rozmowie z Radiem Lublin - żołnierze podczas zatrzymania byli agresywni. Zwracali uwagę, że Polacy popierają Gruzję nie znając sytuacji. Obecnie obaj dziennikarze są w strefie przygranicznej na terenie Gruzji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się