Menu Region

Utrudnienia w ruchu pod kanałem La Manche jeszcze przez...

Utrudnienia w ruchu pod kanałem La Manche jeszcze przez tydzień

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ruch w tunelu pod kanałem La Manche będzie poważnie zakłócony przez cały nadchodzący tydzień. Z powodu pożaru, jaki wybuchł tam w ostatni czwartek, wciąż zamknięty jest jeden z dwóch tuneli, w których poruszają się pociągi między Francją a Anglią.
Zamiast 300 do 400 pociągów dziennie, w tym tygodniu pod kanałem będzie każdego dnia jeździło tylko od 120 do 140 pociągów. Będą to składy osobowe, towarowe, a także platformy, na których przewożone są samochody. Cały ruch musi się teraz odbywać wahadłowo w jednym z dwóch równoległych tuneli. Oznacza to, że pociągi nie mogą mijać się pod kanałem. Spowoduje to znaczne opóźnienia pociągów Eurostar, obsługujących trasę z Paryża do Londynu.

Wciąż poszukuje się przyczyn pożaru, jaki wybuchł w tunelu we czwartek. Gérald Lesigne, prokurator miasta Boulogne-sur-Mer mógł na razie tylko potwierdzić, że był to wypadek, a nie wynik celowego podpalenia.

Pożar rozpoczął się od jednej z ciężarówek, wiezionych na platformie kolejowej, w odległości około 12 kilometrów od wyjazdu z tunelu po stronie francuskiej. Następnie płomienie rozprzestrzeniły się na cały skład.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się