Menu Region

Dni Majdanka trwają w Lublinie

Dni Majdanka trwają w Lublinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rozpoczęły się Dni Majdanka. Pod pomnikiem Walki i Męczeństwa na terenie byłego obozu zagłady została odprawiona msza święta za dusze zmarłych i pomordowanych w obozie.
- To miejsce nie może być zapomniane. Ma przypominać o tym do czego prowadzi wojna. Wspomnienia pozostaną na zawsze - mówią byli więźniowie Majdanka.

W procesji różańcowej z kościoła p.w. św Maksymiliana Kolbego pod Pomnik Walki i Męczeństwa szli przede wszystkim ludzie młodzi. - Dla nas Majdanek to nie tylko Muzeum przy wjeździe do Lublina - mówi młodzież uczestnicząca w uroczystościach.

Dni Majdanka potrwają do piątku. Zaplanowano między innymi wykłady, wystawę historyczną i wspólną modlitwę z udziałem chrześcijan i żydów.

Przez niemiecki obóz koncentracyjny w Lublinie, nazywany potocznie Majdankiem, przeszło prawdopodobnie około 150 tys. więźniów. Według najnowszych ustaleń historyków, życie straciło blisko 80 tysięcy osób, w tym około 60 tysięcy Żydów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się