Menu Region

Dwie ofiary zatonięcia statku na Sekwanie w Paryżu

Dwie ofiary zatonięcia statku na Sekwanie w Paryżu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nie udało się uratować dwóch osób, wydobytych z wraku statku turystycznego, który zatonął na Sekwanie w Paryżu. Z nieznanych jeszcze powodów statek uderzył w filar mostu, położonego się tuż obok katedry Notre-Dame.
Dwie śmiertelne ofiary wypadku znajdowały się w chwili zatonięcia statku w kabinie i zostały uwięzione pod wodą. Nurkowie z paryskiej straży pożarnej wydobyli mężczyznę w wieku około 40 lat i 6-letniego chłopca po dwudziestu minutach. Trwały próby reanimacji ofiar, ale starania lekarzy okazały się bezskuteczne.

Na pokładzie tego samego statku znajdowało się jeszcze 10 osób, które wyskoczyły w chwili jego zatonięcia do wody i dopłynęły o własnych siłach do brzegu, oddalonego zaledwie o kilka metrów.

Świadkowie podają dwie różne wersje przyczyn tego wypadku. Niektórzy z nich twierdzą, że statek turystyczny uderzył w filar mostu, prawdopodobnie na skutek błędu sternika. Według innych, ta niewielka jednostka wywróciła się i zatonęła po tym, jak uderzył w nią dużo większy statek wycieczkowy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się