Menu Region

Chrześcijanie w Indiach są prześladowani

Chrześcijanie w Indiach są prześladowani

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W indyjskim stanie Orisa nie ustają ataki na chrześcijan. Mimo deklaracji władz o przywróceniu spokoju, setki z nich nadal nie mogą wrócić do swych domów. Wczoraj podpalono kolejny dom modlitwy, zdemolowano też kolejne domy chrześcijan.
Napięta sytuacja utrzymuje się w w dystrykcie Kandhamal, który od kilku tygodni hinduiści dokonują pogromów chrześcijan. Setki wyznawców chrześcijaństwa uciekły do specjalnych obozów przejściowych, których pilnuje policja. Ale i w nich chrześcijanie nie czują się bezpieczni. Wielu z nich opuszcza obozy i stara się przeczekać czas pogromów w dżungli. Ci, którzy decydują się na powrót do rodzinnych wiosek, zrujnowanych w trakcie niedawnych pogromów, są nękani przez hinduistycznych aktywistów.
Zmusza się ich do porzucenia chrześcijaństwa i przejścia na hinduizm, który według hinduistów był ich dawną religią. Większość chrześcijan z Orisy nigdy jednak nie wyznawała hinduizmu, a ich tradycje religijne to animizm i szamanizm.

Przedstawiciele indyjskiego Kościoła podkreślają, że fundamentalizm hinduistyczny nie jest w Indiach bardzo rozpowszechniony, ale jednocześnie jest tolerowany przez szerokie rzesze hinduskiego społeczeństwa. Taka postawa sprawia, iż hinduscy ekstremiści działają od dłuższego czasu bezkarnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się