Menu Region

20 ofiar zamachu bombowego w Delhi

20 ofiar zamachu bombowego w Delhi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Liczba ofiar wczorajszych zamachów bombowych w stolicy Indii przekroczyła 20. Kilkadziesiąt osób nadal przebywa w delhijskich szpitalach. Stan wielu z nich jest poważny.
Mieszkańcy Delhi są zszokowani skalą terrorystycznego ataku na stolicę Indii. Mimo to życie miasta wraca do normy. Wbrew zapowiedziom o sprowadzeniu do Delhi dodatkowych sił policji na ulicach nie widać wielu mundurowych. W sąsiedztwie miejsc, gdzie przeprowadzono wczoraj zamachy czynne są już restauracje i kawiarnie, a właściciele otwierają sklepy. Czynne jest delhijskie metro, choć kontrolowany jest każdy pasażer wchodzący na stację. Sprawdzane są także wszelkie bagaże wnoszone do metra.

Policja w dalszym ciągu analizuje sposób wysłania e-mailowej informacji uprzedzającej o zamachach. Wiadomość ta została wysłana z Bombaju. W załączniku do niej znajduje się 13-stronicowy manifest, w którym indyjscy mudżahedini grożą kolejnymi zamachami oraz przypominają muzułmańsko-hinduskie starcia w Gudżaracie sprzed kilku lat, w których zginęły setki muzułmanów. Przywołują także obecne wydarzenia w Kaszmirze, w których ich zdaniem dochodzi do dyskryminacji ludności muzułmańskiej tego regionu. Wczorajsze wybuchy w Delhi są według manifestu odwetem za wszystkie te wydarzenia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się