Menu Region

Katastrofa samolotu na Uralu. Ofiar więcej niż 88

Katastrofa samolotu na Uralu. Ofiar więcej niż 88

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

IAR, ab, rb

Prześlij Drukuj
W katastrofie rosyjskiego samolotu w Perm na Uralu zginęło co najmniej 88 osób. Pięć osób, które miały wykupione bilety, spóźniło się na lotnisko Szeremietiewo w Moskwie.
Dodatkowo około 40 rosyjskich turystów, którzy powracali z zagranicznego odpoczynku nie zdążyło na czas przejść rejestracji. Turyści byli oburzeni faktem, że samolot na nich nie zaczekał. Było tak do czasu, gdy dowiedzieli się o katastrofie.

Wśród osób które zginęły jest emerytowany generał Giennadij Troszew, weteran wojen w Czeczenii. Jednak na razie rosyjskie media nie wiążą faktu katastrofy samolotu z nazwiskiem generała.
W wyjaśnieniu przyczyn tragedii powinny pomóc odnalezione dwie czarne skrzynki. Wszyscy świadkowie mówią o potężnym wybuchu. Odłamki samolotu znajdowane są na powierzchni 10 kilometrów kwadratowych.

W katastrofie rosyjskiego samolotu w pobliżu miasta Perm na Uralu zginęło co najmniej 88 osób. Nikt nie przeżył. Wśród ofiar nie ma Polaków, ale jest 21 obcokrajowców. - 9 Azerów, 5 Ukraińców oraz obywatele: Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Łotwy, Niemiec, Turcji, Włoch i Francji. Wcześniej informowano, że na pokładzie nie było cudzoziemców. Wśród ofiar jest siedmioro dzieci, w tym jedno niemowlę.

Ze wstępnych danych wynika, że przyczyną katastrofy Boinga-737 mógł być pożar jednego z silników. Samolot wyleciał z moskiewskiego lotniska Szeremietiewo o godzinie 1.12 tamtejszego czasu. Podczas przygotowań do lądowania, gdy znajdował się na wysokości niespełna dwóch kilometrów, stracono z nim kontakt.

Samolot spadł na niezamieszkanych przedmieściach Permu, w pobliżu linii kolei transsyberyjskiej. Po uderzeniu w ziemię maszyna eksplodowała i zapaliła się.

Ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną katastrofy mógł być pożar w jednym z silników maszyny.Po uderzeniu w ziemię maszyna eksplodowała i zapaliła się. Siła wybuchu była tak duża, że zniszczeniu uległ 100-metrowy odcinek kolei transsyberyjskiej przebiegającej obok miejsca katastrofy.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się