Menu Region

Włochy: Dymisja władz samorządowych za... brak kobiet

Włochy: Dymisja władz samorządowych za... brak kobiet

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władzom samorządowym miasta Molfetta na południu Włoch grozi rozwiązanie, ponieważ nie ma w nich ani jednej kobiety. Stoi to w sprzeczności ze statutem miasta, który zobowiązuje burmistrza do współpracy z osobami obu płci.
Na swoich współpracowników burmistrz powołał samych mężczyzn, sprawą zainteresował się więc natychmiast regionalny sąd administracyjny. Złamany został bowiem szereg przepisów, w tym regulamin samego zarządu, zakazujący jakiejkolwiek dyskryminacji płci pięknej. Sąd dał burmistrzowi Molfetty osiem dni na naprawienie swego błędu. Jeżeli tego nie zrobi i nie weźmie do zarządu choćby jednej kobiety, zarząd zostanie rozwiązany.

Burmistrza rozważa odwołanie się do naczelnego sądu administracyjnego w Rzymie. Nie poczuwa się bowiem do winy za to, że podczas ostatnich wyborów samorządowych kobiety dostały tak mało głosów i nie znalazły się w pierwszej dziesiątce wybranych do władz miasta. Możliwość rozwiązania zarządu Molfetty z powodu braku w nim kobiet jest ewenementem. Do tej pory uciekano się do tego przede wszystkim w przypadku oskarżeń o związki z mafią.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się