Menu Region

Figura Hitlera powróciła do muzeum figur woskowych w...

Figura Hitlera powróciła do muzeum figur woskowych w Berlinie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Figurę Adolfa Hitlera można od dziś ponownie oglądać w gabinecie figur woskowych w Berlinie. Postać wodza Trzeciej Rzeszy powróciła tam po incydencie z początku lipca, kiedy jeden ze zwiedzających urwał jej głowę.
Rzecznik gabinetu Madame Tussaud potwierdził, że kontrowersyjna figura została ponownie ustawiona w muzeum. Aby uniknąć kolejnych incydentów, woskowy Hitler oddzielony jest od publiczności szklaną szybą. Figury strzegą również ochroniarze.

Do tej pory, postać dyktatora można było oglądać zaledwie przez kilka minut. Tuż po otwarciu gabinetu jeden ze zwiedzających zniszczył figurę Hitlera urywając jej głowę. Jak tłumaczył, chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko prezentowaniu postaci nazistowskiego zbrodniarza. Dyrekcja gabinetu nie złożyła skargi przeciwko sprawcy.

Decyzja wystawienia postaci Hitlera wzbudziła przed otwarciem placówki wiele kontrowersji. Żeby uniknąć zarzutów o gloryfikację przywódcy Trzeciej Rzeszy, został on przedstawiony u kresu życia, jak siedzi za stołem w bunkrze, w którym popełnił samobójstwo. Figura Hitlera jest jedynym z około 70 eksponatów w muzeum figur woskowych, z którym nie wolno pozować ani się fotografować. Koszt produkcji jednej figury wynosi 200 tysięcy euro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się