Menu Region

Benedykt XVI cytuje Jana Pawła II

Benedykt XVI cytuje Jana Pawła II

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Już po raz drugi podczas wizyty we Francji Benedykt XVI cytował słynne słowa Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" Papież odprawił mszę w Paryżu w obecności 260 tysięcy wiernych. W koncelebracji uczestniczyło 1500 księży i 90 kardynałów.
Niektórzy młodzi katolicy spędzili część nocy, śpiewając i modląc się na wielkim trawniku przed Pałacem Inwalidów. Paryscy piekarze rozdawali oczekującym na papieża wiernym świeże pieczywo.

Benedykt XVI został z entuzjazmem powitany przez tłumy wiernych. W homilii zwrócił się między innymi do tych młodych, którzy zastanawiają się nad wyborem powołania zakonnego lub kapłańskiego. Właśnie do nich przemówił słowami swojego poprzednika Jana Pawła II:
"Nie lękajcie się! Nie lękajcie się dać wasze życie Chrystusowi! Nic nigdy nie zastąpi służby księży w sercu kościoła! Nic nigdy nie zastąpi mszy dla zbawienia świata!"

Papież opuści Paryż o 16:30 i uda się helikopterem do sanktuarium maryjnego w Lourdes.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się