Menu Region

Niemcy obwiają się wpływów Rosji na Ukrainie

Niemcy obwiają się wpływów Rosji na Ukrainie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przewodniczący komisji spraw zagranicznych Bundestagu ostrzegł, że Rosja może starać się rozszerzyć swoje wpływy na Ukrainę. Ruprecht Polenz nie wykluczył, że Moskwa mogłaby w tym celu użyć środków militarnych.
W wywiadzie dla dziennika "Westfällische Nachrichten" Polenz wyraził opinię, że interwencja w Gruzji była dopiero początkiem rosyjskich operacji wojskowych. "Rosjanie wypowiadają się na ten temat bardzo niejednoznacznie" - wskazał polityk niemieckiej chadecji.

Ruprecht Polenz powołał się na słowa prezydenta Miedwiediewa, który zapowiedział obronę obywateli Rosji żyjących poza granicami kraju. "Rosja najwidoczniej rozumie pod tym pojęciem także militarną agresję" - stwierdził niemiecki polityk.

W tym kontekście zwrócił uwagę, że rosyjski konsulat na należącym do Ukrainy Krymie na masową skalę wydaje rosyjskie paszporty. Ten proceder porównał z sytuacją, która od kilku miesięcy ma miejsce w Osetii Południowej i Abchazji.

Ruprecht Polenz, który prowadził w ostatnich dniach rozmowy w Rosji, Gruzji i na Ukrainie, wezwał do zmiany polityki wobec Rosji. Jak powiedział, nowe podejście powinno uwzględniać fakt, że Moskwa jest nie tylko partnerem, ale w niektórych dziedzinach także rywalem Zachodu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się