Menu Region

Rząd Birmy przeciwny reprezentowaniu kraju przez juntę

Rząd Birmy przeciwny reprezentowaniu kraju przez juntę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Birmański rząd na uchodźstwie poparł inicjatywę opozycji w sprawie odebrania rządzącej juncie wojskowej prawa reprezentowania Birmy przed Organizacją Narodów Zjednoczonych. Opozycjoniści twierdzą, iż junta nie ma legitymizacji społecznej.
Apel o odebranie juncie prawa do zasiadania w Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych podpisali przedstawiciele kilku największych organizacji opozycyjnych Birmy. Zdaniem autorów apelu junta sprawuje władzę nielegalnie, wbrew wynikom wyborów z roku 1990, w których zwycięstwo odniosła Narodowa Liga na Rzecz Demokracji kierowana przez Aung San Suu Kyi. Liderzy birmańskiej emigracji twierdzą, iż w tej sytuacji to właśnie partie opozycyjne, działające w podziemiu lub za granicą mają legitymację do reprezentowania interesów społeczeństwa Birmy.

Rzecznik sekretarza generalnego ONZ zapowiedział, że apel zostanie rozpatrzony przez odpowiedni komitet 16 września. Ponad 40-letnie rządy wojskowych w Birmie doprowadziły kraj do katastrofalnej sytuacji społecznej i gospodarczej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się