Menu Region

Piraci nadal będą siać strach na polskich drogach

Piraci nadal będą siać strach na polskich drogach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Artur Grabarczyk

Prześlij Drukuj
Nie będzie obowiązkowych kursów bezpiecznej jazdy dla świeżo upieczonych kierowców. - To fatalny błąd - twierdzą eksperci.
Choć od nowego roku zmienią się zasady szkolenia kierowców, na naszych drogach wcale nie będzie bezpieczniej. Szansę na to zaprzepaściło Ministerstwo Infrastruktury.

Resort, który skończył właśnie pracę nad nowelizacją ustawy o kierujących pojazdami, w ostatniej chwili zrezygnował z wprowadzenia obowiązkowych kursów bezpiecznej jazdy dla świeżo upieczonych kierowców. - To fatalny błąd - twierdzą eksperci.


Jeszcze przed wakacjami projekt przewidywał wprowadzenie obowiązku szkolenia bezpiecznej jazdy. Na taki kurs mieli się zgłaszać kierowcy pół roku po uzyskaniu prawa jazdy.

W programie były wykłady dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego i przyczyn powstawania wypadków oraz zajęcia praktyczne. Młodzi, niedoświadczeni kierowcy mieli się przekonać na własnej skórze, czym skończy się zbyt szybka jazda na śliskiej nawierzchni.

- Z badań wynika, że początkujący kierowcy po pierwszych miesiącach samodzielnej jazdy nabierają przekonania, iż są mistrzami kierownicy i zaczynają jeździć ze zbyt dużą prędkością - tłumaczył dwa miesiące temu w rozmowie z "Polską" specjalista z Ministerstwa Infrastruktury. Przekonywał, że kurs pozwoli im zrozumieć, jak małe mają umiejętności, i w ten sposób ugasi rajdowe zapędy.

Okazało się jednak, że resortowi zabrakło konsekwencji w poskramianiu młodych piratów. W ostatecznej wersji ustawy, która za kilka tygodni ma trafić do Sejmu, przepisu o obowiązkowych kursach bezpieczeństwa zabrakło. Resort zrezygnował, bo obawiał się, że kierowcy będą protestować przeciw rosnącym kosztom praw jazdy.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się