Menu Region

W Lourdes pielgrzymi oczekują papieża

W Lourdes pielgrzymi oczekują papieża

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ojciec Święty przybędzie do sanktuarium późnym południem, by wziąć udział w obchodach 150 rocznicy objawień Matki Bożej ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous. Benedykt XVI spędzi w Lourdes aż trzy z czterech dni oficjalnej wizyty we Francji.
Pielgrzymi modląc się i śpiewając oczekują na Ojca Świętego. Przybyli tu z całego świata. Najwięcej jest Włochów, Hiszpanów, Niemców, ale na uroczystości przybyli też Polacy, Filipińczycy czy Japończycy.
Wśród pielgrzymów szczególne miejsce zajmują ludzie chorzy, niepełnosprawni i cierpiący.Od pierwszego uzdrowienia, czyli od 1 marca 1858 roku, chorzy masowo napływają do Lourdes. Spodziewają się uzdrowienia ciała lub nabrania siły do znoszenia cierpienia, tak jak uczestnicy pielgrzymki osób niepełnosprawnych z Bogatyni z Dolnego Śląska. W poniedziałek rano Benedykt XVI odprawi mszę świętą w intencji chorych i służby zdrowia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się