Menu Region

Nawałnice, burze z piorunami i trąba powietrzna nawiedziły...

Nawałnice, burze z piorunami i trąba powietrzna nawiedziły Włochy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Nawałnice, burze z piorunami, a nawet trąba powietrzna nawiedziły wieczorem północną część Sardynii. Władze wyspy szacują straty na wiele milionów euro i domagają sie ogłoszenia stanu klęski żywiołowej.
Ulewny deszcz, któremu towarzyszyły wyładowania atmosferyczne, a który zakończyła trąba powietrzna, trwał pół godziny. Burza wywołała panikę wśród mieszkańców włoskiej wyspy, szczególnie tam, gdzie ponad półtora tysiąca piorunów doprowadziło do przerwy w dostawie prądu. Bez światła znalazło się piętnaście tysięcy domostw w okolicach Sassari. Trąba powietrzna spowodowała zamknięcie lotniska w mieście Alghiero.

Synoptycy zapowiadają na jutro gwałtowne pogorszenie pogody, szczególnie na południu kraju. Obrona cywilna zaapelowała do mieszkańców tych regionów o wyjątkową ostrożność na drogach, a także o trzymanie się z daleka od rusztowań i latarni. Od kilku dni we Włoszech panowały afrykańskie upały. Prognozy mówią, że w ciągu najbliższej doby temperatura spadnie nawet do dziesięciu stopni Celsjusza. W górach na wysokości dwóch tysięcy metrów, spodziewany jest śnieg.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się