Menu Region

Prokuratura poluje na kazirodców

Prokuratura poluje na kazirodców

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Krajewski

Prześlij Drukuj
Szczecińska prokuratura postawiła zarzuty utrzymywania kazirodczych stosunków seksualnych mieszkańcowi wsi Lipiany pod Pyrzycami oraz jego dorosłej córce.
Ich związek trwał aż 9 lat. W tym czasie kobieta urodziła pięcioro dzieci, z czego troje zostawiła w szpitalu. Wraz z ojcem wychowuje dwóch chłopców.

O tym kazirodczym związku wiedzieli ich najbliżsi oraz cała społeczność wsi. Nie kryli się bowiem z tym, co zrobili. Żyli jak mąż i żona. Mężczyzna trafił do aresztu, jego córka żona ma zakaz opuszczania kraju.

To już drugi taki przypadek w województwie zachodniopomorskim w ostatnich dniach.
W czwartek prokuratura postawiła zarzut kazirodztwa 50-letniemu Julianowi T. oraz jego dorosłej córce. Mieli utrzymywać intymne relacje od 10 lat. Wychowują 8-letnie dziecko. Sprawę zgłosili bracia kobiety.

Pierwsze doniesienia mówiły, że była zastraszana, a pierwszy stosunek miał odbyć się pod przymusem, jeszcze gdy kobieta była niepełnoletnia. Jej zeznania tego nie potwierdziły - przyznała, że współżyła z ojcem dobrowolnie, ale i tak jej 50-letni ojciec kochanek trafił do aresztu.

Oba te przypadki wyszły na jaw po tym, jak w ubiegłym tygodniu w Grodzisku na Podlasiu aresztowano mężczyznę, który przez ponad sześć lat gwałcił swoją córkę. 21-letnia obecnie kobieta urodziła dwójkę jego dzieci. Oddała je tuż po urodzeniu.

Seks między członkami najbliższej rodziny, nawet za obopólną zgodą, jest w Polsce karany. Maksymalna kara przewidziana w prawie to pięć lat więzienia. W ubiegłym roku policja postawiła 47 zarzutów kazirodztwa. Od lat skala ujawnianych tego typu spraw jest podobna.

- Związki kazirodcze funkcjonują od dawien dawna i mogą być uzasadnionymi w konkretnych przypadkach zjawiskami biologicznymi, które jednak społeczeństwo odbiera negatywnie. To, o czym donoszą teraz media, to wierzchołek góry lodowej. Nie należy jednak demonizować tego typu spraw - uważa dr Zbigniew Liber, seksuolog.

Związki kazirodcze nie są zakazane m.in. we Francji, w Holandii, Luksemburgu, Japonii, Portugalii, Turcji, Argentynie, Belgii, we Włoszech i w wielu stanach USA. W Szwecji osoby mające jednego wspólnego rodzica mogą nawet zawrzeć związek małżeński.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się