Menu Region

"Dekady praskie", czyli wystawa dotycząca stołecznej Pragi...

"Dekady praskie", czyli wystawa dotycząca stołecznej Pragi lat 60.

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na wystawie w Warszawie można oglądać fotografie uwieczniające życie stołecznej Pragi lat 60. To pierwsza z planowanego cyklu wystaw pod tytułem "Dekady praskie". Wystawę tworzy 45 fotografii i około 200 slajdów wykonanych przez sześciu autorów.
Prezentowane zdjęcia, często robione z ukrycia, to dokumentacja historii. Zobaczymy tam między innymi Bazar Różyckiego, Stadion Dziesięciolecia, ulicę Ząbkowską czy Targową oraz obrazy z życia codziennego Pragi. Zwieńczeniem wystawy ma być wydany katalog. Na razie funkcjonuje jego pierwowzór, do którego zwiedzający mogą wpisać informacje na temat zdjęć, na przykład gdy rozpoznają sfotografowaną osobę.

Klimat minionego czasu oddają także towarzyszące wystawie fotografii przedmioty z epoki - sukienka typu "chłopka", saturator, słup z afiszami czy stolik w kształcie jaja. Wystawę "Dekady praskie Praga '60" można oglądać do 5 października w Wytwórni Wódek "Koneser" przy ulicy Ząbkowskiej. Wstęp jest wolny. W najbliższą niedzielę odbędzie się towarzyszący wystawie pokaz mody z lat 60. przygotowany przez Jerzego Antkowiaka i młodą projektantkę mody Ewę Morkę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się