Menu Region

Były prezydent Opola trafi do więzienia

Były prezydent Opola trafi do więzienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Były prezydent Opola Leszek Pogan trafi do więzienia. Wrocławski sąd apelacyjny nie zgodził się na odroczenie kary. Sprawa toczyła się przy drzwiach zamkniętych ze względu na informacje o stanie zdrowia rodziny polityka SLD, który został skazany za korupcję na 5 lat więzienia.
"Uznaliśmy, że skoro wyszedł z aresztu w 2005 roku to miał czas na załatwienie swoich prywatnych spraw, a samo wezwanie do odbycia kary nie powinno być zaskoczeniem" - powiedział Radiu Wrocław sędzia Witold Franckiewicz.

Leszek Pogan to jedna z głównych postaci afery z lat 1994 - 2002, kiedy Opolem rządził SLD. Oskarżeni lewicowi samorządowcy mieli wziąć łącznie ponad 200 tysięcy złotych łapówek, najwięcej właśnie były prezydent - ponad 110 tysięcy. Łapówki mieli brać za przetargi, zgodę na dzierżawę lokali, koncesję na sprzedaż alkoholu, przyspieszenie formalności urzędniczych, a także "za przychylność na przyszłość". Część pieniędzy - według prokuratury - miała iść na kampanie wyborcze opolskiego SLD.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się