Menu Region

Światowa premiera filmu "Świadectwo" już niedługo

Światowa premiera filmu "Świadectwo" już niedługo

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
16 października, w 30 rocznicę wyboru Jana Pawła II na stolicę Piotrową, odbędzie się w Watykanie światowa premiera filmu "Świadectwo" w reżyserii Pawła Pitery. W premierze z udziałem papieża Benedykta XVI, która odbędzie się w auli Pawła VI, wezmą udział goście z Watykanu, Polski i wielu innych krajów, w tym hierarchowie Kościoła i przedstawiciele władz z całego świata.
Benedykt XVI interesował się pracami nad filmem, a watykańskie wydawnictwo Libreria Editrice Vaticana jest współproducentem filmu. Stolica Apostolska organizuje premierę w ramach obchodów 30-lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Do kin w Polsce film trafi dzień poźniej, 17 października.

Ten fabularyzowany dokument powstał na podstawie książki pod tym samym tytułem, będącej zapisem rozmów metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza z włoskim dziennikarzem Gian Franco Svidercoschim. Zdjęcia kręcono w Watykanie, Polsce, Niemczech i Portugalii.

W warstwie dokumentalnej obrazu znalazły się wybrane z 30 godzin nagrań, fragmenty rozmowy z kardynałem Dziwiszem, wieloletnim sekretarzem i przyjacielem Ojca Świętego. W filmie pojawią się również liczne materiały archiwalne do tej pory nie prezentowane publicznie. W warstwie fabularyzowanej filmu "Świadectwo" znajdą się między innymi słynne "ucieczki" na wyprawy narciarskie w góry, gdzie papież nierozpoznany zjeżdżał ze stoku wśród innych narciarzy.
Muzykę do filmu napisali Vangelis i Robert Janson. Narratorem opowieści jest hollywoodzki aktor Michael York, którego zaakceptował Watykan.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się