Menu Region

Powrót detektywa Columbo

Powrót detektywa Columbo

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Lucjan Strzyga

Prześlij Drukuj
Istnieją kreacje aktorskie o tak hipnotycznej sile, że ich odtwórcy na zawsze zostają zespoleni ze swoimi bohaterami w świadomości widzów.
Taka przygoda spotkała np. nieletniego czołgistę Kosa (który, o ile pamięć nas nie zwodzi, w cywilu nazywa się Janusz Gajos) - i podobny los przypadł w udziale odtwórcy detektywa Columbo, Peterowi Falkowi (rocznik 1927). Serial o bystrym gliniarzu, który tępi zło i występek na wyżynach socjety towarzyskiej Los Angeles, przez trzy dekady święcił triumfy w telewizjach całego świata, aż wreszcie doczekał się domowej edycji na płytach DVD (premiera w poniedziałek).

To opowieść powolna i dystyngowana, bez dziarskich pogoni po dachach, stołach i stołkach. Architektura każdego odcinka jest identyczna: porucznik Columbo od razu wie, kto popełnił zbrodnię - i w majestacie swojej żelaznej logiki zagania zbrodniarza w kozi róg wyznania grzechu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się