Menu Region

Ukraina: "żywy łańcuch" poparcia dla Wiktora Juszczenki

Ukraina: "żywy łańcuch" poparcia dla Wiktora Juszczenki

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawie 30 tysięcy osób wzięło udział na zachodniej Ukrainie w "żywym łańcuchu" poparcia dla Wiktora Juszczenki. Zdaniem politycznych przeciwników prezydenta, większość z uczestników to studenci i pracownicy urzędów państwowych.
Głównym organizatorem demonstracji była partia Wspólne Centrum, założona przez szefa sekretariatu Wiktora Juszczenki, Wiktora Bałohę. Jej głównym celem jest wspieranie prezydenta. Protest poparła także Nasza Ukraina. Uczestnicy, w większości emeryci i studenci trzymali hasła z napisami "Nie dla przewrotu" i "Hańba zdrajcom". Głównym celem demonstracji jest wyrażenie poparcia dla prezydenta i krytyka pod adresem premier. Tymczasem przedstawiciele Bloku Julii Tymoszenko na zachodniej Ukrainie twierdzą, że studentów, uczniów starszych klas oraz pracowników urzędów państwowych zmuszono do udziału w proteście.

Na Ukrainie od 10 dni trwa kryzys polityczny spowodowany walką Julii Tymoszenko z Wiktorem Juszczenką przed wyborami prezydenckimi w 2010 roku. Według ostatnich sondaży, premier może liczyć na poparcie co czwartego Ukraińca. Prawie takie samo ma Wiktor Janukowycz [24,6%]. Obecny prezydent ma szansę zdobyć prawie 7 procent [6,8%] głosów. Na zachodniej Ukrainie poparcie dla Wiktora Juszczenki i Julii Tymoszenko jest większe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się