Menu Region

Odroczenie procesu autorów stanu wojennego

Odroczenie procesu autorów stanu wojennego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Zakończyło się czytanie aktu oskarżenia w sprawie autorów stanu wojennego. Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył sprawę do 25 września.
Na ławie oskarżonych zasiada siedem osób, członków Rady Państwa w 1981 roku. Wśród oskarżonych znaleźli się między innymi Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Stanisław Kania.
Proces rozpoczął się mimo nieobecności na ławie oskarżonych Czesława Kiszczaka. Były minister spraw wewnętrznych do sądu pismo, w którym napisał, że "nie czuje się na siłach", by uczestniczyć w procesie. Prokurator chciał powołania biegłych, którzy wydaliby opinię na temat stanu zdrowia Czesława Kiszczaka. Sędzia Ewa Jethon oddaliła wniosek, tłumacząc, że stan zdrowia oskarżonego jest dobrze znany sądowi.

Sprawę ósmego oskarżonego - Emila Kołodzieja, z powodu złego stanu zdrowia, sąd zdecydował się wyłączyć do osobnego postępowania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się