Menu Region

USA protestuje przeciw Gazociągowi Północnemu, Niemcy...

USA protestuje przeciw Gazociągowi Północnemu, Niemcy oburzone

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Niemiecki rząd zaprotestował przeciwko żądaniu Amerykanów dotyczącego wstrzymania budowy Gazociągu Północnego. Kilka dni temu ambasador Stanów Zjednoczonych w Szwecji zaapelował do rządu w Sztokholmie, aby zapobiegł realizacji kontrowersyjnej inwestycji.
Niemiecki dziennik gospodarczy "Handelsblatt", donosi że, ministerstwo spraw zagranicznych w Berlinie wystosowało w tej sprawie notę do amerykańskiego przedstawicielstwa w Niemczech. MSZ uznaje w niej otwarty apel amerykańskiego dyplomaty do szwedzkich władz za "wyjątkowo dziwne postępowanie" i żąda oficjalnych wyjaśnień. Jak czytamy na łamach "Handelsblattu", niemiecki rząd jest mocno poirytowany słowami amerykańskiego ambasadora.

Przed dwoma dniami ambasador Michael Wood opublikował na łamach szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet" artykuł, w którym wezwał szwedzki rząd, aby ten nie dopuścił do budowy Gazociągu Północnego. Wood argumentował, że po wydarzeniach na Kaukazie Zachód nie powinien jeszcze bardziej uzależniać się od dostaw energii ze strony tak nieprzewidywalnego partnera jak Rosja.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się