Menu Region

Rosyjska prasa bacznie śledziła wizytę Ławrowa

Rosyjska prasa bacznie śledziła wizytę Ławrowa

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Moskiewskie media z uwagą śledziły przebieg wizyty w Polsce ministra spraw zagranicznych Rosji. Gazaty zwracają uwagę, że minister Siergiej Ławrow w Warszawie powtórzył, że Rosja nie zmieniła swojej negatywnego stanowiska wobec poszerzenia NATO i budowy w naszym kraju elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej.
"Niezawisimaja Gazeta" cytuje ministra Ławrowa i pisze, że Moskwa ceni fakt, iż "strona polska stara się zrozumieć pozycję i zaniepokojenie Rosji w sprawie tarczy".

Gazeta "Wremia Nowostiej" zauważa, że ministrowie Sikorski i Ławrow więcej mówili o dialogu i tolerancji, niż o kryzysach i wzajemnych oskarżeniach. Dziennik zaznacza, że minister spraw zagranicznych Polski "starał się jak mógł rozwiać podejrzenia Rosji", że tarcza antyrakietowa jest skierowana przeciwko Moskwie.

Dziennik "Izwiestia" zwraca uwagę na wypowiedź ministra Radosława Sikorskiego, który powiedział, że członkowstwo Polski w NATO stwarza dobre warunki do polepszenia polsko-rosyjskich stosunków.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się