Menu Region

Gimnazjaliści głuchną, gdy zbliża się angielski

Gimnazjaliści głuchną, gdy zbliża się angielski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agnieszka Jasińska, Maciej Kałach

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Uczniów ostatnich klas gimnazjów ogarnia epidemia "głuchoty".
Już zaczynają się zgłaszać do laryngologów po odpowiednie zaświadczenia. Co się dzieje? Zbliża się egzamin podsumowujący ich znajomość języka obcego.

Najtrudniejszą częścią sprawdzianu jest listening - czyli wysłuchanie nagrania, a następnie streszczenie go i udzielenie odpowiedzi na pytania. Stąd panika. - Ta część egzaminu sprawia najwięcej problemów - przyznaje Joanna Lewandowska z British Council.

W internecie łatwo można znaleźć dyskusje nastolatków, którzy już kombinują, jak wymigać się od egzaminu. - Słyszeliście o egzaminie z angielskiego? - pyta na czacie internetowym dla gimnazjalistów Shaggy_15. - Przecież ja go na pewno nie zdam - poddaje się od razu.
KrzysiekL. odpowiada: - Ja się tam nie przejmuję. Mama załatwia mi zaświadczenie, że mam problemy ze słuchem i nie będę musiał zdawać listeningu. (...) Nigdy bym się tego nie nauczył.
Shaggy_15.: Ale masz fajnie. Moja matka wysyłała mnie na korki.

1 3 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

problemy ze sluchem

+16 / -18

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Q (gość)  •

Dzieci z uposledzonym sluchem powinny brac udzial w zajeciach dla nich przeznaczonych, podobnie dzieci ktore nie moga brac udzial w zajeciach wfu powinny brac udzial w rehabilitacji. Jesli dziecko ma problemy to trzeba mu pomoc, nawet jesli udaje.

odpowiedzi (0)

skomentuj

medycyna a wykształcenie

+17 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

p.ewit (gość)  •

kiedy chodziłem do szkoły nawet do głowy by mi nie przyszło, żeby poprosić rodziców o załatwienie jakiegoś zaświadczenia, bo wiedziełem, że to nieuczciwe i oni na to nie pójdą... kiedy pracowałem w szkole średniej (dwa lata temu) jedna z klas "zorganizowała" wyminę nauczyciela języka obcego, bo ten który ich uczył, był zbyt wymagający... od jakiegoś czasu mieszkam za granicą (Eurpoa zachodnia) i widzę w telewizji reklamy zapraszające dorosłych na kurs czytania, pisania i liczenia, opatrzony informacją, że ponad 30% społeczeństwa ma z tym problemy... więc korzystajmy z "nowości" medycznych, załatwiajmy dzieciakom zaświadczenia i nie dziwmy się, że niedługo się okaże, że jakieś niedouczone to nasze społeczeństwo... powodzenia

odpowiedzi (0)

skomentuj

Lekarze.......

+21 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nowy (gość)  •

No cóż - znów etyka lekarzy.... stąd potem rzesze "nieuleczalnie chorych rencistów" w wieku 30 - 35 lat, na których potem płacimy... a szkoły będą produkować analfabetów, którzy będą liczyć tylko na dofinansowania i uczą się już w szkole,że nie opłaca się pracować.... tylko tak dale Panowie DOKTOTRZY.
A jakby tak każdego złapanego doktorka karać tak przynajmniej 100 000 PLN za fałszywe zaświadczenie + jakaś kara w zawieszaniu na 5 latek - może by się poprawiło ?

odpowiedzi (0)

skomentuj

matura

+19 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Grzegorz (gość)  •

Może i zdarzają się takie przypadki, że ktoś specjalnie załatwia sobie papiery. Jednak dla osoby niedosłyszącej listening jest naprawdę nie do przejścia. Jestem osobą z wadą słuchu w tym roku zdawałem maturę z angielskiego. Wszystko zlewa się w jeden bełkot nie da się wychwycić wyrazów. Na maturze na części z słuchania po prostu strzelałem. Na ustnej jest dużo lepiej, ponieważ da się wyczytać z ruchu warg. Przykre to, ale przez listening nie dostałem się na wymarzone studia, ponieważ na moim kierunku język był mnożony x2 więc na dzień dobry -60 pkt. Przykre.

odpowiedzi (0)

skomentuj