Menu Region

Prezydent Lech Kaczyński z wizytą na Słowacji

Prezydent Lech Kaczyński z wizytą na Słowacji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński przyleciał do Bratysławy. Jutro w słowackich Pieszczanach weźmie udział w szczycie przywódców państw Grupy Wyszehradzkiej. Prezydenci Polski, Czech, Słowacji i Węgier będą rozmawiać przede wszystkim o sytuacji na Kaukazie, poinformował dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta Mariusz Handzlik.
Głównym tematem rozmów będą wyniki misji prezydenta Francji Nicolas Sarkozy'ego w Tbilisi i w Moskwie oraz realizacja planu pokojowego między Gruzja i Rosją. Będzie także mowa o ostatnim szczycie Unii Europejskiej dotyczącego Ukrainy.

Lech Kaczyński będzie rozmawiał także o naszym projekcie Partnerstwa Wschodniego i o wsparciu jakiego Polska i państwa regionu może udzielić państwom znajdującym się na Kaukazie, oraz Bialorusi.

Tydzień temu na spotkaniu z polskimi ambasadorami Lech Kaczyński powiedział, że w tej chwili w Grupie Wyszehradzkiej nie jest najlepiej, ze względu na odmienną politykę Węgier, a także silne napięcia między Słowacją i Węgrami.

Prezydentowi w czasie wizyt towarzyszy ambasador w danym kraju. Polską placówką w Bratysławie kieruje, w randze charge d'affaires, były minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Krawczyk. Odszedł z Kancelarii na początku ubiegłego roku po tym, jak pojawiły się informacje, że w stanie wojennym miał być tajnym współpracownikiem WSW. Po kilku miesiącach został z tego zarzutu oczyszczony.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się