Menu Region

Tour de Pologne to dziś inna bajka

Tour de Pologne to dziś inna bajka

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Maciej Stolarczyk

Prześlij Drukuj
Z Dariuszem Baranowskim, liderem reprezentacji Polski na 65. Tour de Pologne, kolarzem grupy DHL-Author, 12. zawodnikiem Tour de France w 1998 r., rozmawia Maciej Stolarczyk.
Będzie Pan jednym z liderów polskiej reprezentacji na Tour de Pologne. W jakiej jest Pan formie?

Myślę, że w niezłej. Z moją drużyną DHL-Author przejechaliśmy niedawno szybki i dosyć ciężki Wyścig Dookoła Słowacji. Zająłem 10. miejsce. Na Tour de Pologne powinienem osiągnąć optymalną dyspozycję.

Trener kadry Piotr Wadecki zapewniał nas, że jest Pan w stanie zająć miejsce w pierwszej trójce. Gdyby Pan wygrał, byłby to czwarty Pański triumf w Tour de Pologne i zostałby Pan rekordzistą naszego narodowego wyścigu. Czy taki scenariusz jest możliwy?


Szanse zawsze są, chociaż teraz wyścig ma rangę Pro Tour i o dobre miejsce
będzie niezwykle ciężko. Przyjeżdżają tu najlepsze ekipy świata z czołowymi zawodnikami. A ja ścigam się ostatnio tylko w wyścigach niższej rangi, zazwyczaj w Polsce. Pro Tour to jednak inna bajka.

Co może być kluczem do zwycięstwa w Wyścigu Dookoła Polski?

Decydującą rolę odegra tym razem szczęście, ale też odwaga. Tour de Pologne jest w tym roku mniej selektywny niż edycje z poprzednich lat, które kończyły się ciężkim podjazdem na Orlinek. Tym razem decydujący powinien być etap z metą w Zakopanem, ale nie jest on tak trudny, by mógł rozstrzygnąć o zwycięstwie w klasyfikacji generalnej.

Wyścig może wygrać kolarz z drugiego szeregu, który na płaskim etapie odważy się i przeprowadzi skuteczną ucieczkę.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się