Menu Region

Na razie nie będzie umowy o wolnym handlu między Indiami a...

Na razie nie będzie umowy o wolnym handlu między Indiami a UE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie dojdzie w tym roku do podpisania umowy o wolnym handlu między Indiami a Unią Europejską. Negocjacje są w toku, ale do ich zakończenia trzeba nieco więcej czasu - poinformowało przedstawicielstwo Unii w New Delhi.
Według przedstawicieli Unii Europejskiej w Indiach, negocjacje dotyczące listy towarów objętych planowaną umową o wolnym handlu przebiegają dobrze. W ich ramach przewiduje się zniesienie ceł na większość towarów będących przedmiotem wymiany. Gorzej wygląda proces negocjacyjny w zakresie wymiany usług, konkurencji, ochrony własności intelektualnej, a także zrównoważonego rozwoju oraz uzgodnienia norm fitosanitarnych.


Unia Europejska jest największym partnerem handlowym Indii. Obroty handlowe pomiędzy obu partnerami podwoiły się w ostatnich latach i w ubiegłym roku wyniosły blisko 80 miliardów dolarów. Ich bilans jest jednak niekorzystny dla państw Unii Europejskiej. Europejczycy mają bowiem w tym handlu kilka miliardów dolarów deficytu rocznie. Dla Europy korzystniejszy jest bilans w sferze wymiany usług.

Tutaj deficyt odnotowują Hindusi. Przegląd dotychczasowego stanu indyjsko-europejskich negocjacji dokonany zostanie podczas dorocznego szczytu Indie-UE w Paryżu pod koniec września.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się